تبلیغات
نانو و ایران - سخن دولت درباره فناوری نانو ایران
نانو و ایران
نانو آرزوی دیروز ، واقعیت امروز ، زندگی فردا

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ما موفق شده‌ایم كه در تولید علم فناوری نانو در منطقه و جهان اسلام رتبه اول و در بین كشورهای دنیا رتبه 14 را به دست آوریم.

نسرین سلطانخواه در یك نشست خبری گفت: فناوری نانو نقش عمده‌ای در پیشرفت سایر علوم از جمله فیزیك، شیمی، نفت و كشاورزی دارد و این فناوری باعث ایجاد ارتباطات جدید بین علوم شده است.

وی ادامه داد: هم‌اكنون در كشور رشته‌هایی مثل نانو فیزیك، نانو شیمی و دانشكده و پژوهشكده‌های با این عناوین تاسیس شده است و این فناوری در صنایع مختلف موجب تحولات زیادی شده است.

وی با اشاره به محصولات نانو فناوری گفت: این فناوری باعث شده تا محصولات مختلف كه بر پایه نانو ساخته می‌شود از لحاظ كیفیت، ماندگاری و طول عمر بهتر باشد و همچنین محصولاتی كه با فناوری نانو ساخته می‌شود با محیط زیست سازگارتر هستند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: تنها در دنیا 3 كشور هستند كه برنامه ملی نانو را تدوین كردند و یا در حال تدوین هستند و ما نیز جزء یكی از آن 3 كشور هستیم. ما در ایران در اوایل دهه 80 وارد فناوری حوزه نانو شدیم و برنامه راهبردی این فناوری در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و این برنامه كه 10 ساله بود با همكاری ستاد فناوری نانو پیشروی كرد.

وی افزود: امروز در عرصه تولید در این فناوری در منطقه و در بین كشورهای اسلامی جایگاه اول در بین كشورهای دنیا رتبه 14 را به دست آورده‌ایم.

سلطانخواه ادامه داد: ما قبل از رسیدن به افق 1404 توانسته‌ایم در حوزه فناوری نانو به اهداف این سند چشم انداز برسیم و قصد داریم تا در افق 1404 در عرصه تجاری سازی این فناوری هم جایگاه خوبی به دست بیاوریم.

وی با اشاره به سومین جشنواره فناوری نانو گفت: این جشنواره امسال سوم تا هفتم آبان در نمایشگاه بین المللی تهران با هدف ترویج این فناوری در سطح عموم مردم و شناخت پتانسیل‌های تحقیقاتی و تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت برگزار می‌شود.

درباره وبلاگ
شناسنامه فارس نانو:
*نام:نانو وایران
*موضوع:سیاسی و علمی
*سازنده: پوریا وطنخواه
*امضا الکترونیکی:105422183117/PVH
*رده سنی وبلاگ : دبیرستانی ها به بالا
*سطح آموزشی:نانو آموزان مقطع متوسط
*تاریخ تشکیل وبلاگ:1389/10/30
آخرین مطالب
نظر سنجی
آیا ایران با این سیر و تکامل علمی آینده مطلوبی خواهد داشت؟


نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
Free Image Hosting At site

مترجم سایت

----------------------------------------

اخبار

------------------------------------
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به فارس نانو می باشد.

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار